Tekne kiralamak

Tekne ile gezinti ülkemizde son dönemlerde yabancı turistlerin de etkisi ile ciddi oranda arttı. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini deniz üzerinden görmek için başvurulan bu yöntem ile tekne sayısı da artış gösterdi. Türkiye’de kıyı bölgelerimizde yer alan bazı noktalara yalnızca tekne yolu ile ulaşabilirsiniz ve bu güzellikler görülmeye değer yerler arasında yer alıyor. Çok fazla kişinin ulaşamadığı bu noktalara tekne kiralamak gibi bir yöntem ile rahatlıkla gidebilirsiniz.

Tekne Nasıl Kiralanır?

Tekne kiralamak için öncelikle nasıl bir araca ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bunun için internet sitesinden ilgili bilgiyi alabilir ve fiyat aralığını da görebilirsiniz. İkinci olarak kaç saat ya da gün tekne kiralamak istediğiniz belirleyin. Tekne kiralamaktaki amacınızı mutlaka belirleyin. Böylece eğer öncesinde hazırlık aşaması olacaksa bunu da rahatlıkla yapabiliriz.

Tüm bu sürecin ardından gerekli işlemler için tekne kiralamak istediğiniz bizlere ulaşıyorsunuz. Bizler de size fiyat teklifimizi sunuyoruz. Eğer kabul ederseniz evrak işlemleri için ilgili bilgilerinizi alıyoruz.

Tekne kiralamak İçin Sözleşme Hazırlanıyor

Tekne kiralaması yapabilmek için ilgili makamlardan onaylı sözleşme imzalanması gerekiyor. Bu sözleşmeler içerisinde turunuzun günü, saati, hangi rotaları kapsadığı, içerisine dahil olan ya da olmayan tüm hizmetler gibi birçok bilgi yer alıyor. Ayrıca tarafımıza belirttiğiniz ek özellikler de bu sözleşme içerisine dahil edilerek tamamlanıyor.

Tekne Kiralama Sürecinde Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler Nelerdir?

Tekne kiralamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bu alanlara gerekli ilgiyi mutlaka gösteriniz.

  • Tekne kiralamak istediğiniz mutlaka izinli bir kurumdan bu işlemi gerçekleştirin. Bunun temel sebebi herhangi olumsuz durumda karşınızda yetkili muhatap bulabilmenizdir.
  • İmzalayacağınız sözleşmelerde hangi tekne ile gidecekseniz mutlaka onun adı yer almalıdır.
  • Tekne kiralamak için başvuru yaptığınız kurumun gerekli kurumlardan (TURSAB) belgesinin veya onayının olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
  • Teknelerin belirli dönemlerde sigortaları ve motor bakımları gerçekleşmektedir. Kiralamak istediğiniz teknenin bakımlarının ve sigortasının olup, olmadığını mutlaka sorgulayın.
  • Bilgilerin uyuşmaması durumunda mutlaka ilgili mercilere şikayetinizi yapınız. Aksi takdirde olumsuz durumlarda karşınızda muhatap bulmanız zorlaşabilir.